
HUAWEI - LUNA2000
- Huawei inverterekkel kompatibilis
- 5-15 kWh tárolókapacitás, mely dupla kivitelben akár 30 kWh-ig bővíthető
- Állítva, vagy falra szerelve is elhelyezhető
- 10 év garanciával
Hibrid napelemrendszer a napenergia maximális hasznosításáért
Napelemrendszerrel termelt villamos energiával fedezhetjük otthonunk energiaszükségletét. Az energia termelésének és felhasználásának ideje nem mindig esik egybe: a napelemek napközben termelik a legtöbb energiát, viszont a háztartások fogyasztása az esti órákban nő meg.
A villamosenergia-tároló a nappal megtermelt energiát a tényleges felhasználásig raktározza, ezáltal maximálisan kihasználhatók a napelemrendszer nyújtotta lehetőségek.
A háztartási energiatárolóval ellátott hibrid napelemrendszer az év nagy részében önellátó módon képes biztosítani otthona villamosenergia-ellátását. Ezért alig van szüksége a közcélú hálózatról vett energiára.
Az akkumulátor többórányi energia eltárolására alkalmas, ezért az Ön háztartási berendezéseinek energiaellátása áramszünet esetén is biztosított, valamint megelőzhetők a hirtelen leállásból keletkező károk is.
Lehetőséget nyújt az elektromos autó nagyobb teljesítményű, ezáltal gyorsabb töltésére anélkül, hogy a háztartás áramszolgáltatóval szerződött lekötött teljesítéményét növelni kellene.
Az akkumulátoros energiatároló mindenekelőtt lehetővé teszi, hogy egy napelemes rendszerrel rendelkező háztartás a megtermelt energiát minél nagyobb arányban helyben használja fel (saját fogyasztás lehető legnagyobb kiváltása). A gyakorlatban egy átlagos, napelemmel rendelkező magyar háztartás évente az általa megtermelt energia 30-35%-át használja fel helyben, míg a maradékot – a szaldóelszámolás miatt – az elosztói hálózatba táplálja, és a felhasználás időpontjában visszaveszi. Akkumulátoros energiatárolóval ez az arány 70-75%-ra növelhető.
Az energiatároló fő feladata kettős: a termelési csúcsok elsimítása illetve a megtermelt energia felhasználásának késleltetése a fogyasztási csúcsidőszakig.
Az energiatároló befektetés a jövőbe. A napenergia helyi felhasználásával érhető el a lehető legnagyobb energiafüggetlenség, illetve így biztosíthatjuk, hogy a legnagyobb mértékben zöld energiával lássuk el a háztartásunkat. Változó energiaárak, rendkívüli hálózati események esetén kiszámítható megoldást nyújthat.
A háztartások elmozdulása a központi energiaellátástól rengeteg lehetőséget rejt magában a jövőre nézve. Dinamikus energiaárak mellett megérheti termelőként is megjelennünk a piacon, energiaközösségekbe szerveződve a legjobb árakon értékesíthetjük az energiafelesleget, illetve részt vehetünk az elektromos hálózat stabilitásának megőrzésében is. Az energiatároló egy olyan berendezés, amely ezeket a jövőbeli, automatikusan működő funkciókat segít megvalósítani.
Az energiatároló két legfőbb jellemzője a tárolókapacitás és a teljesítmény. A teljesítmény azt mutatja meg, hogy a napelem pillanatnyi termeléséből mennyit tud elnyelni az akkumulátor, illetve milyen mértékben tudja kiszolgálni a háztartási fogyasztókat. A tárolókapacitás pedig azt jelenti, hogy egy teljes feltöltést követően összesen mennyi eltárolt energiát tud biztosítani a háztartás számára.
Egy átlagos otthon esetében a napelemes rendszert a korábbi fogyasztás alapján méretezzük. A háztartási fogyasztók ellátásához 1 kWp beépített napelem csúcsteljesítményhez 1,1-1,4 kWh tárolókapacitás szükséges. Ezeket az értékeket csak a rendszer túlméretezésével lehet javítani, amely sem műszaki, sem gazdasági szempontból nem indokolt.
Az MVM Optimum ajánlata tartalmazza az energiatároló berendezés, valamint a megfelelő működéshez szükséges smart mérő árát, a helyszíni villamos kivitelezés és üzembe helyezés díját.
Az MVM Optimum által ajánlott energiatároló típus az egyenáramú oldalon, kábelesen csatlakozik a hibrid inverterhez, amely automatikusan ellátja a vezérlését.
A napelemes rendszerekre vonatkozó szaldóelszámolás lehetővé teszi az energia hálózaton történő tárolását. A jövőben bevezetésre kerülő bruttó elszámolás bevezetésekor azonban a felhasználónak rendszerhasználati díjat kell fizetnie a hálózatba betáplált energia visszavétele után. A háztartási energiatároló segítségével, és a helyben megtermelt energia elraktározásával ennek a költségnek a nagy részét lehet megtakarítani.
Általánosságban az akkumulátorok élettartama sok tényezőtől függ. A legfontosabbak ezek közül a technológiájuk és a felhasználási módjuk. Az újratölthető akkumulátor típusoknál széles körben elterjedtek a lítium-alapú megoldások. Bár ezek között is akadnak különbségek, a hagyományos ólom-savas akkumulátorokhoz képest számos előnyük van: a teljes töltöttségi tartományban egyenletesen tartják a feszültségüket, kevésbé függenek a külső hőmérséklet változásaitól, jól bírják a rendszeres töltést-merítést, de ha hosszabb ideig nem használják, akkor is alacsony önkisülés jellemzi őket. A Huawei energiatárolókban használt LiFePO kémia (LFP, lítium-vasfoszfát) a konkurens technológiák közül is kevésbé kényes, és hosszabb élettartamot biztosít. Egy adott felhasználási célra szánt lítium akkumulátorok kapacitása egy bizonyos mennyiségű teljes vagy részleges töltés-merítési ciklus után 80% körüli értékre csökken. Az elektromos autók esetében ez a kapacitás-csökkenés már jelentősen befolyásolja a hatótávolságot, ilyenkor érdemes az akkumulátort cserélni. A háztartási felhasználásra szánt akkumulátorok esetében azonban jellemzően napi egy teljes töltés-merítési ciklussal lehet számolni. Ebből kifolyólag a gyártók többsége 4-6.000 ciklust is garantál, mielőtt az akkumulátor jelentősen degradálódik. A lítium akkumulátorok azonban ekkor is ellátják a feladatukat, így az élettartamuk a gyakorlatban akár jóval hosszabb is lehet. A csomagjainkban található Huawei LUNA energiatárolóra 10 év gyártói garanciát adunk.
A jövő technológiájával érjük el a hatékony energiafelhasználást